منو
تبليغات
اخبار و تازه های نشر
کتاب مرسلات
1394/8/3 يكشنبه کتاب «از گنجینه‌های نسخ خطّی» توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان منتشر شد مدیر انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «از گنجینه‌های نسخ خطّی» تألیف استاد ارجمند جناب آقای دکتر حسن انصاری است و این کتاب اوّلین اثر از مجموعه مطالعات ایرانی - اسلامی است که به تازگی توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، یدالله جنتی، مدیر انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اعلام این خبر گفت: این اثر حاوی آگاهی‌های سودمندی است درعرصۀ بازخوانی و بازپژوهی میراث ارج‌آور اندیشه‌وران تمدّن شکوهمند ایران و اسلام، و کوششی مشتاقانه به آهنگِ راه‌گشودن به‌سوی آفاق فراخ فکر و فرهنگ اسلامی امروز.

وی افزود: هدف این مجموعه که زیر نظر گروه فلسفه و کلام پژوهشکده مطالعات اسلامی اصفهان تهیه می‌شود، انتشار آثاری فاخر در حوزۀ مطالعات تمدّن ایرانی ـ اسلامی است.

یدالله جنتی با اشاره به این که کتاب ارزشمند «از گنجینه‌های نسخ خطّی» برخی از دست آورد های دانشوران مسلمان و تألیفات گرانبهای ایشان  را ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: این کتاب حاصل سال‌ها مطالعه و تحقیق نویسنده در باب نسخ خطّی اسلامی موجود در برخی از مهم‌ترین کتابخانه‌های جهان بوده است.

وی ادامه داد: بسیاری از دست‌نوشت‌هایی که در این اثر معرّفی شده یا در خصوص هویّت آن‌ها پژوهشی صورت گرفته است، برای نخستین بار است که مورد توجّه جدّی قرار می‌گیرد و از آن‌ها سخن می‌رود.

مدیر انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر این که انتشار اثر حاضر را می‌توان گام مهمّی در راستای تعریف و بازشناسی بخشی از میراث مکتوب جهان اسلام به‌شمار آورد. ، بیان کرد: مخطوطات برخی از آثاری که در این کتاب شناسانده می‌شوند، گسترۀ بسیار وسیعی دارند و دست‌نوشت‌هایی را در علومِ فقه، اصول، تفسیر، حدیث، تاریخ، فلسفه، مِلَل و نِحَل و خاصّه علم کلام، از فرقه‌های مختلف اعمّ از معتزله، ماتُریدیّه، اشاعره، اصحاب‌الحدیث، زیدیّه، اسماعیلیّه و امامیّه در بر می‌گیرد.

وی در پایان به تشکر از همه دست اندرکاران این اثر پرداخت و اظهار داشت: ضمن تشکر ازهمه دست اندرکاران پژوهشکده مطالعات اسلامی برای تهیه و تدوین این اثر فاخر و همچنین اعضای محترم شورای نشر و جناب آقای دکتر عطایی برای ویرایش اثر یادشده، انشاءالله به زودی شاهد انتشار ادامه این مجموعه باشیم.


منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 456
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما