تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
حجحت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1399/3/6 سه‌شنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: سلبریتی در متن جامعه حضور فعال ندارد/ تقابل انحصارطلبی با آموزه‌های دینی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: سلبریتی در معنای امروزین خود نه تنها در متن جامعه حضور فعال ندارد بلکه تلاش می‌کند با تمایز و شخصی‌سازی منشهای خود، جامعه را با خویش همراه کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در گفت و گویی، اظهار داشت: در گذشته و در سنت‌های فرهنگیِ جوامع، انسان‌ها برای برقراری ارتباط اجتماعی می‌بایست از حالت انفراد خود خارج شده و در جامعه منحل می‌شدند، با مردم تعامل می‌کردند و حوائج ایشان را رفع می‌کردند تا به منزلت اجتماعی دست پیدا کنند.

وی افزود: این در حالی است که امروزه به ویژه با پیدایش تکنولوژی‌های حوزه دیجیتال افراد می‌کوشند با داشتن پایگاه و صفحه اجتماعی و کشاندن مردم و مخاطب به صفحه شخصی با مردم ارتباط برقرار کنند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ابراز داشت: در واقع افراد با یک شبکه تعاملیِ فرد محور در جامعه به عزت و شهرت دست پیدا می‌کنند در حالی که در سنت‌های دیرینه با جدا شدن افراد از درونیات خویش و درآمیختن با مردم به شهرت اجتماعی می‌رسیدند.


عزت اجتماعی با رفتن به متن جامعه یا کشاندن فرد به فضای مجازی

وی تاکید کرد: در واقع در فرهنگ سنتی فرد با رفتن به متن جامعه عزت اجتماعی کسب می‌کرد و اکنون فرد با کشاندن جامعه در صفحه شخصی خود عزت اجتماعی پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در الگوی «رفتن» فرد تلاش می‌کرد نیاز مردم را برآورده کند و در الگوی «کشاندن» فرد تلاش می‌کند بر اساس خواسته و ذوق مردم عمل کند، این از جنس کشاندن و خواستن و آن از جنس رفتن و عطا کردن است.


سلبریتی شدن یعنی نوعی انحصار طلبی و کشاندن مردم به سوی خویش

قطبی گفت: با این وصف، سلبریتی شدن یعنی نوعی انحصار طلبی و کشاندن مردم به سوی خویش، این مَنش و رفتار با آموزه‌های دینی و انسانی در تعارض است،.

وی اضافه کرد: در واقع در آموزه‌های دینی و انسانی، شهرت و منزلت متوجه کسانی است که با درد جامعه همراه هستند و برای درمان آن از خود مایه می‌گذارند در وسط میدان قرار می‌گیرند و به مردم مهر می‌ورزند، دَهِش‌مَنشانه برای مردم پر و بال می‌گشایند و هم‌بالین فقرا و نیازمندان هستند.


سلبریتی در معنای امروزین خود در متن جامعه حضور ندارد

وی تاکید کرد: سلبریتی در معنای امروزین خود نه تنها در متن جامعه حضور فعال ندارد بلکه تلاش می‌کند با تمایز و شخصی سازیِ رفتارها و منش‌های خود، جامعه را به سمت خویش بکشاند و شلوغیِ دور و بَر خود را بیشتر و بیشتر کند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ابراز داشت: در واقع سلبریتی خود را فدای جامعه نمی‌کند بلکه می‌کوشد جامعه را مجذوب خویش سازد و این یعنی انحصارطلبی و استثمارگری که این مَنش و رفتار با آموزه‌های دینی و انسانی در تعارض است.


مشاهده در خبرگزاری مهر

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر


تعداد بازديد اين صفحه: 109
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما