تبلیغات


 
اخبار دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

کتاب «هنر بیان احکام»
کتاب «هنر بیان احکام»
1401/6/9 چهارشنبه کتاب «هنر بیان احکام» منتشر شد معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «هنر بیان احکام» در این معاونت تهیه و توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حامد اهتمام با اشاره به این که دین مبین اسلام، سه بخش کلی اعتقادات، اخلاق و احکام دارد، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از معارف دینی، قوانین عملی است که «احکام» یا «فقه» نامیده می‌شود. در حوزه‌های علوم دینی، بخش عمده‌ای از وقت طلبه‌ها صرف فقه‌آموزی و فراگیری احکام دینی می‌شود. حال اگر بخواهیم مبلّغ دین باشیم، باید بخشی از وقتمان، صرف تبلیغ و ابلاغ احکام به مردم باشد؛ همان‌طور که وظیفۀ ما حوزویان را آیۀ «نفر» مشخص می‌کند: «فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن کُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَـآئِفَةٌ لِّیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَ لِیُنذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ».

وی افزود: طبق این آیه، وظیفۀ اوّل، تفقّه و وظیفۀ دوم، ابلاغ و انذار است که دو وظیفۀ اصلی حوزه‌های علمیّه است؛ البته تفقّه، یعنی تعمّق و فهم دقیق در تمامی اموری که مربوط به دین است و شامل احکام و فقه اصطلاحی هم می‌شود که حوزه‌های علوم دینی، الحمدللّه عنایت ویژه‌ای به احکام و فقه اصطلاحی دارند و بیشترین انرژی خود را صرف همین بخش می‌کنند. اگر شما تاریخ حوزه‌های علمیه را مطالعه کنید، می‌بینید زنده‌ترین درس در حوزه‌های علمیه، درس فقه بوده است و آثار بسیار ارزشمندی نیز در این زمینه به‌یادگار مانده است.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: نکته‌ای که لازم است در اوضاع امروز به آن توجه بیشتری شود، چگونگی بیان احکام است به‌گونه‌ای که مخاطب ما با سنین مختلف و نیازهای گوناگون، احکام برایش جذاب و قابل فهم باشد تا در مرحلۀ پذیرش و عمل به آن موفق باشد. احکام الهی همانند داروخانه‌ای است که مبلغ دین بسته به نیاز مخاطب خود باید داروهای مناسب او را پیدا کرده و وجود او را صفا و جلا و فهم او را کامل گرداند و او را از آسیب‌ها و دلزدگی‌ها و تشویش ذهن و وسواس دور نماید و حلاوت و شیرینی عمل به ظواهر شرع را به او بچشاند.

وی تصریح کرد: در این اثر که حاصل تلاش محقق ارجمند جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر امیر صالحی است، به دلیل همین نیازها در عرصۀ بیان احکام توجه شده و با عنوان «هنر بیان احکام» مزین شده است و معیارها و شیوه‌های بیان احکام به‌صورت علمی و منضبط بیان شده است.

چاپ نخست کتاب «هنر بیان احکام» در 160 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 63،000 تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.


مشاهده در خبرگزاری مهر
مشاهده در خبرگزاری ایمنا
مشاهده در خبرگزاری حوزه
مشاهده در خبرگزاری ایکنا
مشاهده در خبرگزاری شفقنا
مشاهده در خبرگزاری بسیج
مشاهده در خبرگزاری موج
مشاهده در پایگاه خبری صاحب نیوز
مشاهده در پایگاه خبری مفتاح نیوز
مشاهده در پایگاه خبری شهید یاران
مشاهده در پایگاه خبری ندای اصفهان
مشاهده در روزنامه اصفهان امروز


 
امتیاز دهی
 
 

ادامه اخبار


تعداد بازديد اين صفحه: 781
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما