منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

حجت الاسلام و المسلمین شفیعیان
1398/10/3 سه‌شنبه برگزاری بیش از ۱۵۰ جلسه کرسی آزاد اندیشی در مدارس علمیه اصفهان هفتمین جلسه شورای مرکزی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان با هدف بررسی موضوعات رسیده از طرف مدارس و مراکز علمی حوزه های علمیه خواهران و برادران استان اصفهان در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد شفیعیان، دبیر اجرایی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان در گفت‌وگویی با بیان اینکه موضوع های متناسب با مسائل روز جامعه و حوزه‌های علمیه توسط مدارس مطرح و در شورای مرکزی بررسی میشود، گفت: دبیرخانه کرسی های آزاد اندیشی حوزه علمیه اصفهان از سال 1390 تا به امروز بیش از 150 جلسه کرسی آزاداندیشی را در شهرستان های این استان با همکاری مدارس و مراکز علمی حوزه های علمیه برگزار نموده است.

وی به موضوعاتی که از طرف مدارس علمیه ارسال شده اشاره کرد و گفت: چالش های فراروی حجاب در گفتمان انقلاب، نقش حوزه های علمیه در علم افزایی، عملکرد گذشته ، چشم انداز آینده، انقلاب اسلامی و رشد جمعیت تهدید یا فرصت، نقش روحانیت در نظام اسلامی؛ اجراء یا نظارت، رسالت حوزه های علمیه در گرایش و جذب جوانان به معنویات با توجه به گام دوم انقلاب و فرصت ها و چالش های ورود طلاب به فضای مجازی بر اساس سخنان مقام معظم رهبری موضوعاتی بودند که در این جلسه بررسی و به تصویب رسیدند وبرای اجرا به مدارس علمیه ابلاغ شدند. شد.

دبیر اجرایی کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان گفت: در قسمتی از این جلسه، رییس نمایندگی مرکز ملّی پاسخگویی به سئوالات دینی در اصفهان برای آشنایی بیشتر اعضای شورا و همسویی بیشتر مسائل کرسی های آزاداندیشی با نیازهای مخاطب هدف، گزارشی از عملکرد، شیوه های پاسخگویی کارشناسان و سئوالات پربسامد ارائه کرد.

وی بیانیه گام دوم انقلاب، تمدن نوین اسلامی و انتخابات مجلس شورای اسلامی  را عناوین کلی کرسی های برگزار شده بیان کرد و گفت: علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر و تبادل نظر به پایگاه اینترنتی دبیرخانه به نشانی www.Morsalat.ir/Korsi مراجعه کنند.

مشاهده در خبرگزاری حوزه 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 226
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما