منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

احمد خیری، رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
احمد خیری، رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/1/25 يكشنبه لزوم توجه رسانه مکتوب به ابعاد مختلف خانواده مبتنی بر نگاه دین رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: نیاز جامعه به آشنایی با نهاد خانواده چه در سطح شناخت گزاره ها و آموزه ها و چه در میدان کاربردی و اجرای مهارت ها، استخراج صحیح یافته های علمی و نشر و گسترش آن در قالب کتاب یکی از اهداف محققین و پژوهشگران عرصه خانواده بوده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، احمد خیری در گفت و گویی بیان داشت: چند سالی است که نهاد خانواده با توجه به تهدیدهایی که صورت گفته تبدیل به مسأله شده است.

وی با بیان این که خلا کتابهای مناسب و موثر در حوزه خانواده کاملا احساس می شود، گفت: متاسفانه اغلب کارهایی هم که انجام شده مبتنی بر پژوهش های بیرونی و از متون غربی ترجمه شده است و با رنگ و لعابی اسلامی و بومی به مخاطب ارائه می شود. درعرصه کتب روانشناسی هم همین مشکل وجود دارد که با سیلی از کتب وارداتی مواجه هستیم.

رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: شاید در گذشته برای پاسخ دادن به این نیاز و تقاضا چاره ای نبود جز اینکه از متون ترجمه شده  بطور موقت استفاده کنیم اما امروزه مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با توجه به پتانسیل علمی و بومی و نگاه به وضعیت کشور می توانند مطالعات عمیق و ریشه دار خود را با آثاری شاخص و با رویکردی اسلامی به علاقمندان ارائه دهند.

وی با اشاره به این که در مبانی دینی ما گستره ای از محتوا وجود دارد که نیاز به تحلیل های جدید با رویکرد علمی است، افزود: آنچه که ما در تولیدات این بخش می بینیم این است که نوع ارائه با حوصله و نگاه مخاطب متفاوت است. هنوز که هنوز است ما با بسیاری از کلی گویی های غیر کاربردی برای مخاطب مواجه هستیم. آنچه که ما نیاز داریم کاربردی سازی و مهارتی کردن اندیشه های ناب اسلامی برای مخاطبین است.

خیری رسانه های مکتوب را مادر تمام رسانه عنوان کرد و گفت: نویسنده به مثابه دیده بان اجتماعی به حساب می آید، لذا در این بخش شایسته است برای تولید آثار مکتوب و استخراج محتوای دینی، زبانِ زمان را شناخت و دریافت های علمی را به زبان مخاطب و در قالب آفرینشی جدید و امروزی اشاعه و گسترش داد تا بتواند ابعاد مختلف خانواده مبتنی بر نگاه دینی را به مخاطب ارائه کند.


مشاهده در خبرگزاری رسا

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 279
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما