منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده مطالعات اسلامی اصفهان

حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
1397/11/16 سه‌شنبه رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تبیین کرد: اقتدا به انبیاء در اندیشه و عمل امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: امام خمینی با رهبری انقلاب اسلامی و قیام و اقدام علیه استبداد و نظام سلطه و استکبار، مسیر جدیدی را به روی سیاست باز کرد و آن معنوی کردن سیاست در جهان است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی در همایش بین المللی «انقلاب اسلامی و ادیان توحیدی» که به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت:  تمام تلاش مستکبران و سلطه طلبان این است که با ظلم، زورگویی، جنگ، تخریب محیط زیست، دروغ و تجاوز سیاست را از معنویت، آزادی، عدالت و صلح جدا کنند.

وی با اشاره به آیه 25 سوره حدید «
لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ»، گفت: امام خمینی(ره) برای تعالی سیاست و اجرای عدالت، فلسفه بعثت انبیای الهی را مورد بازخوانی و عمل قرار داد.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: امام خمینی(ره) با آموزش این فلسفه به پیروان خود و از جمله مردم ایران دو مسیر را پیشنهاد کرد، مسیر اول اصلاح محرک های معرفتی و اندیشه ای بشر با تمسک به وحی و عقل وحیانی که از سوی خدای حکیم، عادل و عزیز برای هدایت بشر نازل شده است.

وی ادامه داد: مسیر دو، اصلاح محرک های انگیزشی با جایگزین ساختن عدالت و خداگیرایی به جای محرک هایی از قبیل خشونت و شهوت است.

حجت الاسلام و المسلمین لک زایی با بیان آیه 46 سوره سبأ «
قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى» گفت: تنها موعظه خدای عالم قیام برای خداست.

وی با استناد به بخشی از آیه 164 سوره آل عمران «
وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ» گفت: انسانی وقتی می تواند الهی زندگی کند که تزکیه و تهذیب نفس کرده باشد و نیز بر اساس آموزه های الهی تعلیم دیده باشد.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: جهان امروز ما و انسان کنونی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد تا به انبیای الهی اقدا کند و از این طریق بخشی از دردهای ناشی از فزون خواهی ظلم، ستم و سلطه را التیام بخشد.

وی تأکید کرد: اقتدای به انبیاء، یادآور قیام حضرت ابراهیم علیه نمرود، قیام موسی علیه فرعون و امام خمینی علیه آمریکاست.

حجت الاسلام و المسلمین لک زایی در پایان گفت: برای همه جهان صلح و عدالت و امنیت و پیشرفت آزرو می کنیم و از خدا می خواهیم که مددکار همه ما در این مسیر باشد.


مشاهده در خبرگزاری ایکنا

 
برای مشاهده همه تصاویر اینجا کلیک کنید.


 


 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 119
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما