منو
تبليغات

اخبار پژوهشکده الهیات و خانواده

حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
1397/11/16 سه‌شنبه رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تبیین کرد: اقتدا به انبیاء در اندیشه و عمل امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: امام خمینی با رهبری انقلاب اسلامی و قیام و اقدام علیه استبداد و نظام سلطه و استکبار، مسیر جدیدی را به روی سیاست باز کرد و آن معنوی کردن سیاست در جهان است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی در همایش بین المللی «انقلاب اسلامی و ادیان توحیدی» که به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت:  تمام تلاش مستکبران و سلطه طلبان این است که با ظلم، زورگویی، جنگ، تخریب محیط زیست، دروغ و تجاوز سیاست را از معنویت، آزادی، عدالت و صلح جدا کنند.

وی با اشاره به آیه 25 سوره حدید «
لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ»، گفت: امام خمینی(ره) برای تعالی سیاست و اجرای عدالت، فلسفه بعثت انبیای الهی را مورد بازخوانی و عمل قرار داد.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: امام خمینی(ره) با آموزش این فلسفه به پیروان خود و از جمله مردم ایران دو مسیر را پیشنهاد کرد، مسیر اول اصلاح محرک های معرفتی و اندیشه ای بشر با تمسک به وحی و عقل وحیانی که از سوی خدای حکیم، عادل و عزیز برای هدایت بشر نازل شده است.

وی ادامه داد: مسیر دو، اصلاح محرک های انگیزشی با جایگزین ساختن عدالت و خداگیرایی به جای محرک هایی از قبیل خشونت و شهوت است.

حجت الاسلام و المسلمین لک زایی با بیان آیه 46 سوره سبأ «
قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى» گفت: تنها موعظه خدای عالم قیام برای خداست.

وی با استناد به بخشی از آیه 164 سوره آل عمران «
وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ» گفت: انسانی وقتی می تواند الهی زندگی کند که تزکیه و تهذیب نفس کرده باشد و نیز بر اساس آموزه های الهی تعلیم دیده باشد.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: جهان امروز ما و انسان کنونی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد تا به انبیای الهی اقدا کند و از این طریق بخشی از دردهای ناشی از فزون خواهی ظلم، ستم و سلطه را التیام بخشد.

وی تأکید کرد: اقتدای به انبیاء، یادآور قیام حضرت ابراهیم علیه نمرود، قیام موسی علیه فرعون و امام خمینی علیه آمریکاست.

حجت الاسلام و المسلمین لک زایی در پایان گفت: برای همه جهان صلح و عدالت و امنیت و پیشرفت آزرو می کنیم و از خدا می خواهیم که مددکار همه ما در این مسیر باشد.


مشاهده در خبرگزاری ایکنا

 
برای مشاهده همه تصاویر اینجا کلیک کنید.


 


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 190
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما