منو
تبليغات 
اخبار و اطلاعیه ها

حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی
1400/5/20 چهارشنبه سکولار دانستن هیأت از آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان اینکه باید مراقب آسیب‌های محتوایی و آسیب‌های شکلی در مجالس عزاداری بود، گفت: فراموش شدن هدف قیام امام حسین(علیه السلام) و سکولار دانستن هیأت از جمله آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس، حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در همایش طلایه داران تبلیغ؛ مجمع مبلغان ماه محرم الحرام ۱۴۴۳ هجری قمری اصفهان که به همت معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد با اشاره به ضرورت آسیب شناسی مجالس عزاداری، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های یاران امام حسین(علیه السلام) و ملت امام‌حسینی(علیه السلام) دشمن شناسی است.

کارشناس دینی رسانه ملی ادامه داد: حضرت ابوالفضل(علیه السلام) براساس این ویژگی امان‌نامه دشمن را نیز نمی‌پذیرد، زیرا می‌داند امان‌نامه دشمن هم خدعه و نیرنگ است.

وی با اشاره به فراز‌هایی از آیات قرآن، تصریح کرد: هدف دشمن سستی جبهه مومنین است و اگر در مسیر خود سست شدند کمی روی خوش نشان می‌دهد.


سکولار دانستن هیأت از آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است
حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان اینکه باید مراقب آسیب‌های محتوایی و آسیب‌های شکلی در مجالس عزاداری بود، افزود: فراموش شدن هدف قیام امام حسین(علیه السلام) و سکولار دانستن هیأت از جمله آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است.

کارشناس دینی رسانه ملی تصریح کرد: یکی از اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) نجات بندگان از جهالت و ضلالت بود و اینکه ما سخنان بدون پشتوانه عقلی بیان کنیم، با هدف قیام عاشورا مغایرت دارد.

وی اظهار کرد: کسی از تمسخر دشمنان دین نمی‌ترسد، زیرا دشمن عباداتی مثل نماز را نیز تمسخر می‌کند، اما اینگونه برنامه‌های دینی مبنای عقلی دارد، ولی بیان برخی سخنان بی‌منطق که می‌تواند در فضای مجازی نیز منتشر شود و بهانه‌ای برای تمسخر است، موجب وهن دین می‌شود.


مراسم عزاداری سکولار نیست
حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان اینکه مراسم عزاداری سکولار نیست، تاکید کرد: ملت ما برای اسلام انقلاب کردند و ۲۶۰ هزار شهید، ده‌ها هزار جانباز و ایثارگر در این راه خون خود را فدا کردند لذا نباید سکولار بود و اگر چه نباید از افراد حمایت کرد، ولی از از اصل انقلاب، ولایت فقیه و نظام اسلامی باید دفاع کرد.

کارشناس دینی رسانه ملی ادامه داد: مبلغان دینی ویژگی‌هایی چون ولایتمداری، یقین، شجاعت، رشادت، دشمن‌شناسی، بصیرت، آزادی‌خواهی، حریت، عبودیت و بندگی را در برنامه‌های تبلیغی خود تبیین کنند.

وی بصیرت را از دیگر ویژگی‌های ملت حسینی برشمرد و ادامه داد: بصیرت اخلاقی به معنای شناخت نقاط ضعف و تلاش برای از بین بردن آن‌ها و بصیرت سیاسی و شناخت خط و مشی اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین ابعاد بصیرت است.

دریافت فیلم | 39 مگابایت

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 305
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما