منو
تبليغات 
اخبار و اطلاعیه ها

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/10/25 چهارشنبه رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد؛ امکان بهره گیری از خیریه ها به عنوان بازوان قوی فرهنگی/ کمک رسانی خیریه ها تصدقی نباشد حجت الاسلام والمسلمین قطبی خیریه ها را بازوانی قوی برای انجام کار فرهنگی دانست و با اشاره به فرصت استفاده از بستر فضای مجازی به این منظور، گفت: کمک رسانی خیریه ها می تواند تصدقی نباشد و ما به ازاء فرهنگی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، در گفت و گویی با اذعان به کارکرد مثبت و بالای خیریه ها در اصفهان، گفت: خیریه ها هزینه های بالایی در جامعه می کنند و خودشان هم خودشان را اداره می کنند و می توانند به عنوان بازوهای قوی برای انجام کار فرهنگی هم مطرح باشند.

وی ادامه داد: باید این نگرش را به خیریه ها منتقل کنیم که کمک رسانی تصدقی نباشد و ما به ازاء داشته باشد و این ما به ازاء از نوع فرهنگی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی افزود: مبلغین می توانند از طریق ارتباط با شبکه های تاب آور، نگرش های فرهنگی را به آن ها منتقل کنند تا این مراکز بتوانند در کنار کار خود کارکرد فرهنگی و تبلیغی هم داشته باشند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان روح صمیمیت حاکم بر زندگی روستایی را گمشده امروز زندگی شهری دانست و تصریح کرد: گرچه نمی توان روستا را به شهر آورد و نمی توان حیاط حوض دار و رفت و آمدهای روستایی و هوای سالم و تنور و اصطبل را به شهرها منتقل کرد، اما رسم روستا را می شود به شهرها هم وارد کرد.

وی ابراز داشت: غربی ها به این نتیجه رسیده اند که باید رسم قدیم و رسم زندگی روستایی را در متن زندگی شهری پیاده کرد و با پاشیدن این رنگ نو به زندگی شهری، نشاط و شادابی و سرزندگی را به جامعه تزریق کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی اظهار داشت: مفهومی به نام «Happening art» در اروپا وجود دارد که مثلاً در یک روز و ساعت به خصوصی در همه مردم اتومبیل های خود را در اول خیابان یا کوچه پارک می کنند و هرکسی وسایل بازی و سرگرمی خود را همراه می آورد و همه مشغول می شوند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، افزود: می توان همین مدل و مشابه آن را در آپارتمان ها و مجتمع های آپارتمانی پیاده کرد تا ساکنین و کودکان از حالت رخوت بیرون بیایند و بتوانند لحظات خوش و صمیمی را در محل زندگی خود تجربه کنند.

وی با اشاره به کارکرد مهم رسانه و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی در امور خیریه، بیان داشت: اینگونه می توانیم با جذب کمک های مردمی به صورت مستمر به عنوان یک نهاد فرهنگی تاب آور به جامعه خود خدمت کنیم و مثمر ثمر باشیم.


مشاهده در خبرگزاری تسنیم


 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 158
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما