منو
تبليغات 
اخبار و اطلاعیه ها

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1398/4/26 چهارشنبه رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: سبک زندگی رضوی سبک بندگی، اخلاق مداری و ادب است رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: سبک زندگی رضوی مقوله ای پیچیده و مبهم در کتاب ها نیست بلکه سبک کاملا ملموس و جاری در زندگی ماست که نماد آن بندگی، اخلاق مداری، ادب و ارزش قائل شدن برای خوبی‌ها، نیایش و توجه به همه انسان‌ها است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از پایگاه خبری ندای اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی در همایش سبک زندگی رضوی اظهار کرد: انسانی که خود را محب اهل بیت (علیه السلام) می داند همه انسان ها را دوست و زائر اهل بیت و محبت ایشان می داند و لذا با همه با محبّ برخورد می‌کند.

وی با اشاره به ابعاد مختلف سبک زندگی رضوی افزود: صحن و سرای امام رضا (علیه السلام) محل تبلور این سبک زندگی در ابعاد مختلف معنوی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و هنری است.

این کارشناس دینی و فرهنگی با اشاره به برنامه های معنوی اجرا شده در صحن و سرای امام رضا (علیه السلام) ادامه داد: وقتی انسان در این فضا قرار می‌گیرد جز راز و نیاز گفتن باخدا، توسل، توکل، نیایش، تلاوت قرآن، نماز و ارتباطات معنوی چیزی مشاهده نمی کند.

وی اضافه کرد: بزرگترین و زیباترین نمازهای جماعت همواره در کنار حرم های اهل بیت (علیه السلام) قرار داشته است و مصداقی برای این حضور دائمی و ساری و جاری جز در مکه وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی با اشاره به جلوه‌های رفتار اجتماعی در صحن و سرای امام رضا (علیه السلام) گفت: وقتی انسان در این فضا وارد می شود اخلاقی ترین و زیباترین رفتارهای انسانی رامشاهده می‌کند که نمود آن در تکریم بزرگان و رعایت حال کوچکترها ادب و احترام به هم زائران ملموس است.

وی همچنین به بعد هنری و صنعتی صحن و سرای علی بن موسی الرضا (علیه السلام) اشاره کرد و افزود: زیباترین جلوه معماری سبک ایرانی اسلامی که نشانه ها و نمادهای معنوی به بهترین و زیباترین وجه در آن خلق شده است در صحن و سرای امام رضا (علیه السلام) مشاهده می شود که آوردگاهی برای بهترین مکتب های فکری و هنری و خلق انواع آثار هنری در اقصی نقاط کشور است.

وی خاطرنشان کرد: این سبک ها زمینه خلاقیت و الگوگیری برای استفاده از این نمادها در اقصا نقاط کشور را فراهم می‌کند و رشد فرهنگی و هنری را به همراه دارد.

حجت الاسلام قطبی با اشاره به ابعاد اقتصادی زیارت رضوی گفت: آمارها نشان می دهد سالانه ۳۰ میلیون زائر وارد مشهد می شود که بین ۳ تا ۴ روز در این شهر اقامت دارد و در مجموع می‌توان گفت بیش از ۱۰۰ میلیون نفر زائر در یک سال در شهر مشهد حضور پیدا می‌کند که زمینه گردش اقتصادی خوبی برای این شهر و برای کل کشور را فراهم می کند.

وی ادامه داد: شعاع بلندی در سایه وجود حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در ابعاد مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی، معنوی و ارتباطاتی شکل گرفته است که قابل تسری به کل کشور و جهان به عنوان یک الگوی منحصر به فرد است.

این کارشناس فرهنگی و مذهبی با اشاره به آداب و رسوم مناطق مختلف کشور در بدرقه و استقبال از زائر گفت: خرید سوغات در بازگشت از زیارت، زیارت زائر پس از بازگشت از زیارت، چاوشی خوانی که در برخی مناطق در بدرقه زائر انجام می شود منجر می شود شعاع معنویت رضوی به سراسر کشور کشیده شود و گسترش پیدا کند و همان گونه که گفته می‌شود دل بدرقه کننده پیش از حضور زائران در صحن و سرای امام رضا (علیه السلام) حضور پیدا می کند.

وی تاکید کرد: وظیفه ما گسترش این فرهنگ و تسری آن به ابعاد جامعه است و در چنین فضایی است که خلق معنویت ها دو چندان می شود.

همایش سبک زندگی رضوی همزمان با سالروز ولادت امام رضا (علیه السلام) با هدف بررسی ابعاد مختلف این موضوع از سوی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و با حضور مبلغان دینی در اصفهان برگزار شد.


مشاهده در پایگاه خبری ندای اصفهان

  
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر


تعداد بازديد اين صفحه: 349
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما