فهرست
تبليغات

  

خبرها
عفاف و حجاب
برخورد با بی‌حجابی، باید مدبرانه و عاقلانه باشد کارشناس نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: رعایت حجاب و حفظ عفت عمومی جامعه، حکم قطعی اسلامی است و قرآن به‌صراحت آن را بیان می‌کند و منطق و عقل حکم می‌کند که شایسته است با بی‌حجابی به‌صورت مناسب، مدبرانه و عاقلانه برخورد شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس، جواد حیدری در گفت‌وگویی پیرامون نحوه برخورد با پدیده عفاف و حجاب در زمان زمامداری حضرت علی(علیه السلام) اظهار کرد: در عصر حکومت امام علی(علیه السلام)، حدود و احکام الهی در جامعه رعایت می‌شد و از مسائلی که جزء محرمات و منکرات به شمار می‌رفت، جلوگیری به عمل می‌آمد، از همین رو رعایت حجاب و پوشش اسلامی، از سنت‌های دینی است و امام (علیه السلام) بر زنده نگه‌داشتن چنین سنت‌هایی تأکید داشته‌اند.

وی ادامه داد: در خطبه 105 نهج‌البلاغه، می‌خوانیم «بر امام نیست جز آنچه از امر پروردگار به عهده او واگذارشده است... و زنده کردن سنت‌ها» و یا همچنین در بحارالانوار، جلد 93، صفحه 41 یکی از وظایف مهم حاکم و رهبر جامعه اسلامی را امربه‌معروف و نهی از منکر و اقامه حدود الهی می‌شمارد و آمده است.

کارشناس نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: بر این اساس می‌توان گفت اگر در آن زمان وضعیت حجاب چنین حالتی مانند جامعه امروز ما داشت، بر اساس اصل امربه‌معروف و نهی از منکر حضرت اقدام کرده و بی‌اعتنائی نمی‌کردند، هرچند شاید شیوه برخورد متفاوت بازمان حاضر باشد.

وی تأکید داشت: نکته دومی که باید بدان توجه کرد این است که در عصر پیامبر(صلی الله علیه و آله) و امام علی(علیه السلام)، رعایت پوشش و حجاب موردتوجه توده مردم اعم از مسلمان و غیرمسلمان بوده، بنابراین به نظر می‌رسد درباره رعایت حجاب و پوشش اسلامی، در آن عصر مشکلی که امروزه وجود دارد، وجود نداشته است.

حیدری در پایان گفت: رعایت حجاب و حفظ عفت عمومی جامعه، حکم قطعی اسلامی است و قرآن به‌صراحت آن را بیان می‌کند و منطق و عقل حکم می‌کند که شایسته است با بی‌حجابی به‌صورت مناسب، مدبرانه و عاقلانه برخورد شود.


مشاهده در خبرگزاری فارس

 
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 286
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما