منو
فایل ها
لینک های مرتبط
....................
اخبار
منشأ تمدن اسلامی مسأله توحید است + تصاویر
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: نگاه به مسأله تمدن با توجه به منشأ توحیدی ابعاد گسترده زندگی انسانی را به سمت تعالی و الهی شدن می‌برد.

ادامه ...
انقلاب اسلامی یک پدیده تمدنی است + تصاویر
حجت الاسلام و المسلمین متولی امامی، رییس مؤسسه مطالعات تمدن اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده تمدنی است، گفت: اگر انقلاب اسلامی را یک پدیده سیاسی بدانیم انتظارات و دیدگاه‌ها سطحی خواهد بود.

ادامه ...
تمدن اسلامی را می‌توان از طریق مقابله با پوچ گرایی به غرب معرفی کرد + تصاویر
پژوهشگر علوم انسانی با بیان اینکه روبرو کردن انسان با درد موجب بیداری انسان می‌شود، گفت: در دوگانه اسلام و غرب بدون در نظرگرفتن غرب و با مصادره به مطلوب نمی‌توانیم به طرح جهانی برسیم.

ادامه ...
حاشیه رفتن تمدن غرب فرصت تمدن‌سازی به شرق را داده است + تصاویر
استاد حوزه علمیه گفت: با توجه به این که دوران فراروایت‌ها تمام شده و در غرب هیچ روایتی میدان‌دار افکار نیست تمدن‌های شرقی می‌توانند به تمدن‌سازی فکر کنند.

ادامه ...
کرسی علمی ترویجی؛ تمدن سازی يا تمدن زايی؟
دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با همکاری گروه فرهنگی تبلیغی متا، کرسی علمی ترویجی «تمدن سازی يا تمدن زايی؟» را برگزار می کند.

ادامه ...
مقاله
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(1)
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(2)
آزادانديشى و حوزه هاى علمى شيعه
توليد دانش
  • 1391/11/24 سه‌شنبه
    توليد دانش
    نويسنده: حسن جمشيدى / منبع: مجله حوزه شماره 149-148
رهيافت تمدنى به آزادانديشى اسلامى
نگرشى ديگر به خلاقيت و نظريه پردازى
عقلانيت و پرسش گرى
گفتار رهبری

مقام معظم رهبري: در عرصه‌ى تفكر و نظريه پردازي، ما احتياج داريم به تعدد آراء و تضارب آراء. يعنى اينكه ما ميگوئيم به يك نظريه بايد برسيم و نظريه‌ى ناب اسلامى را كشف كنيم، مبتنى بر يك مقدمات نسبتاً طولانى و گسترده‌اى است؛ كه اهم اين مقدمات همين است كه آراء متفكران تضارب پيداكند، آراء مختلفى مطرح شود؛ و اين لازم است؛ اين نشاط علمى است. نبايد تصور كرد كه ما يك پيشداورى‌اى داريم، يك چيزى را از قبل در نظر گرفته‌ايم و ميخواهيم حتماً به آن برسيم؛ نه، ميخواهيم با تضارب آراء بيابيم آنچه را كه حق است و آنچه كه درست است. بنابراين تضارب آراء لازم است. حد يقف هم ندارد. يعنى بعد از آنكه به نظر نهائى و مختار براى اين برهه‌ى از زمان رسيديم، باز احتمال اينكه آراء جديدى، نظرات جديدى، نكات تازه‌اى در آينده مطرح شود، هست؛ هيچ مانعى هم ندارد. ليكن به هر حال نياز هست به اينكه به يك جمع‌بندى قوى برسيم كه بر اساس آن، برنامه‌ريزى‌هاى درازمدت در كشور صورت بگيرد.
بيانات در دومين نشست انديشه هاي راهبردي
27/2/1390

ارتباط با ما
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما