منو
فایل ها
لینک های مرتبط
....................
اخبار
نسبت انقلاب اسلامی با انقلاب حضرت مهدوی عجل الله فرجه
کرسی آزاد اندیشی با عنوان « نسبت انقلاب اسلامی با انقلاب حضرت مهدوی عجل الله فرجه» با همکاری مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(سلام الله علیها) یزدانشهر و به همت دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

ادامه ...
کرسی آزاداندیشی؛ نقد و بررسی انقلاب اسلامی در چهل سال
کرسی «نقد و بررسی انقلاب اسلامی در چهل سال» به صورت کرسی علمی ترویجی ویژه طلاب خواهر برگزار خواهد شد.

ادامه ...
نقش بانوان طلبه در تداوم انقلاب اسلامی
کرسی آزاداندیشی «نقش بانوان طلبه در تداوم انقلاب اسلامی» با همکاری مدرسه علیمه خواهران زهرائیه سلام الله علیها نجف آباد و به همت دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

ادامه ...
کرسی آزاداندیشی انقلاب اسلامی؛ کام یابی ها کاستی ها
رییس اداره پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: این کرسی با هدف بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی از سال 1357 تا به امروز برنامه ریزی شده است.

ادامه ...
40 کرسی آزاد اندیشی در 40 سالگی انقلاب برگزار خواهد شد
رییس اداره پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: با توجه به یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که ترویج نقادی و گفتمان آزاد می باشد، 40 کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی در 40 سالگی انقلاب توسط دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود.

ادامه ...
مقاله
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(1)
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(2)
آزادانديشى و حوزه هاى علمى شيعه
توليد دانش
  • 1391/11/24 سه‌شنبه
    توليد دانش
    نويسنده: حسن جمشيدى / منبع: مجله حوزه شماره 149-148
رهيافت تمدنى به آزادانديشى اسلامى
نگرشى ديگر به خلاقيت و نظريه پردازى
عقلانيت و پرسش گرى
گفتار رهبری

مقام معظم رهبري: در عرصه‌ى تفكر و نظريه پردازي، ما احتياج داريم به تعدد آراء و تضارب آراء. يعنى اينكه ما ميگوئيم به يك نظريه بايد برسيم و نظريه‌ى ناب اسلامى را كشف كنيم، مبتنى بر يك مقدمات نسبتاً طولانى و گسترده‌اى است؛ كه اهم اين مقدمات همين است كه آراء متفكران تضارب پيداكند، آراء مختلفى مطرح شود؛ و اين لازم است؛ اين نشاط علمى است. نبايد تصور كرد كه ما يك پيشداورى‌اى داريم، يك چيزى را از قبل در نظر گرفته‌ايم و ميخواهيم حتماً به آن برسيم؛ نه، ميخواهيم با تضارب آراء بيابيم آنچه را كه حق است و آنچه كه درست است. بنابراين تضارب آراء لازم است. حد يقف هم ندارد. يعنى بعد از آنكه به نظر نهائى و مختار براى اين برهه‌ى از زمان رسيديم، باز احتمال اينكه آراء جديدى، نظرات جديدى، نكات تازه‌اى در آينده مطرح شود، هست؛ هيچ مانعى هم ندارد. ليكن به هر حال نياز هست به اينكه به يك جمع‌بندى قوى برسيم كه بر اساس آن، برنامه‌ريزى‌هاى درازمدت در كشور صورت بگيرد.
بيانات در دومين نشست انديشه هاي راهبردي
27/2/1390

ارتباط با ما
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما