منو
لینک های مرتبط
تبلیغ1
....................
اخبار
برگزاری بیش از 100 کرسی آزاداندیشی در حوزه های علمیه اصفهان
معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری بیش از 100 کرسی آزاداندیشی و نظریه پردازی در حوزه های علمیه اصفهان خبر داد و گفت: از این تعداد در سالهای اخیر تقریباً هر سال بیش از ۲۰ کرسی آزاداندیشی محقق شده است.

ادامه ...
اشتغال زنان؛ سازنده یا آسیب زا + تصاویر
کرسی آزاد اندیشی با عنوان «تاثیر اشتغال زنان بر روابط خانواده (سازنده یا آسیب زا)» با حضور با حضور کارشناسان، با همکاری مدارس علمیه فاطمیه اندان و الزهرا(س) خمینی شهر و به همت دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

ادامه ...
یکه تازی بعد نظری مطالعات تمدنی در ایران/ لزوم بهره گیری از مختصات رویکرد تمدنی در تحلیل مسائل اجتماعی‏
بهمنی با انتقاد از غلبه بعد نظری و تئوریک مطالعات تمدنی بر بعد عینیت گرایانه آن در ایران، گفت: در مطالعات عینیت گرایانه، تمدن به مثابه رویکرد تحلیل و بررسی رویدادها در ‏جوامع است و می توان از مختصات رویکرد تمدنی به عنوان الگویی برای تحلیل مسائل اجتماعی‏بهره برد.

ادامه ...
ظهور و بروز پدیده فمینیسم در عرصه خانواده و فرهنگ ایرانی + تصاویر
فمینیسم جنبشی متعلق به فرهنگ غرب بوده و آن‌گونه که در غرب محقق شده، در ایران محقق نشده است، چون در غرب دارای یک نظام منسجم به همراه پایبندی به تمام لوازم آن می‌باشد، اما در ایران فاقد انسجام و چهارچوب نظری است.

ادامه ...
برگزاری بیش از ۷۰ کرسی آزاداندیشی در حوزه علمیه اصفهان
حجت الاسلام ناجی از برگزاری بیش از ۷۰ کرسی آزاداندیشی و نظریه پردازی در حوزه علمیه اصفهان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳ مورد آن در سال ۱۳۹۵ محقق شده است.

ادامه ...
مقاله
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(1)
مرجعيت دينى و رسالت شناسى(2)
آزادانديشى و حوزه هاى علمى شيعه
توليد دانش
  • 1391/11/24 سه‌شنبه
    توليد دانش
    نويسنده: حسن جمشيدى / منبع: مجله حوزه شماره 149-148
رهيافت تمدنى به آزادانديشى اسلامى
نگرشى ديگر به خلاقيت و نظريه پردازى
عقلانيت و پرسش گرى
گفتار رهبری

مقام معظم رهبري: در عرصه‌ى تفكر و نظريه پردازي، ما احتياج داريم به تعدد آراء و تضارب آراء. يعنى اينكه ما ميگوئيم به يك نظريه بايد برسيم و نظريه‌ى ناب اسلامى را كشف كنيم، مبتنى بر يك مقدمات نسبتاً طولانى و گسترده‌اى است؛ كه اهم اين مقدمات همين است كه آراء متفكران تضارب پيداكند، آراء مختلفى مطرح شود؛ و اين لازم است؛ اين نشاط علمى است. نبايد تصور كرد كه ما يك پيشداورى‌اى داريم، يك چيزى را از قبل در نظر گرفته‌ايم و ميخواهيم حتماً به آن برسيم؛ نه، ميخواهيم با تضارب آراء بيابيم آنچه را كه حق است و آنچه كه درست است. بنابراين تضارب آراء لازم است. حد يقف هم ندارد. يعنى بعد از آنكه به نظر نهائى و مختار براى اين برهه‌ى از زمان رسيديم، باز احتمال اينكه آراء جديدى، نظرات جديدى، نكات تازه‌اى در آينده مطرح شود، هست؛ هيچ مانعى هم ندارد. ليكن به هر حال نياز هست به اينكه به يك جمع‌بندى قوى برسيم كه بر اساس آن، برنامه‌ريزى‌هاى درازمدت در كشور صورت بگيرد.
بيانات در دومين نشست انديشه هاي راهبردي
27/2/1390

تبلیغ2
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما